Zadzwoń i zapytaj o szybę

Szyby do samochodów zabytkowych

pilkington-classics

Są unikalne, mają swoją wyjątkową historię, a zdaniem niektórych – nawet duszę. Samochody zabytkowe podbiły serca zarówno zawodowych kolekcjonerów, jak i pasjonatów motoryzacji. Są niczym wehikuł czasu, który przenosi kierowcę i pasażerów do nieco bardziej odległych czasów.


Należy pamiętać, że pojazd zabytkowy to taki, który ma przynajmniej ćwierć wieku, a od zakończenia jego produkcji minęło już 15 lat. Musi być oryginalny w co najmniej 75%. Powinien być unikatem ze względu na jednostkową produkcję oraz szczególne rozwiązania konstrukcyjne. Tego typu samochody cieszą się ogromną popularnością, choć wymagają szczególnej troski. Wiedzą o tym fachowcy z Pilkington, którzy specjalizują się w produkcji szyb do pojazdów zabytkowych. Fabryka mieści się w Queenborough, w Wielkiej Brytanii, w hrabstwie Kent. Działa nieprzerwanie od lat 50. XX wieku.


Renowacja i naprawa szyb samochodów zabytkowych


Posiadamy niezbędną dokumentację, a także wzory i narzędzia do większości samochodów zabytkowych. W ofercie znajdziesz ponad 2000 pozycji do poszczególnych modeli pojazdów. Produkujemy zarówno pojedyncze szyby, jak również krótkie serie. Wykorzystujemy dane historyczne oraz nowoczesne projektowanie CAD.


Dlaczego tak wielu posiadaczy samochodów zabytkowych korzysta z naszych usług? Produkty Pilkington wykorzystywane do renowacji pojazdów z ubiegłych dekad. Zajmujemy się także naprawą i montażem szyb, zapewniając fachowe doradztwo na każdym etapie współpracy. Jak mało kto, znamy się na zabytkowych autach. Przekonaj się sam!